Jak spędzić czas w Warszawie jednocześnie szlifując swój angielski ?

Uczęszczanie na kursy językowe lub indywidualne lekcje to jedno, ale pewnie nie raz zastanawialiście się, gdzie można mieć kontakt z żywym językiem angielskim poza zajęciami. W moim pierwszym wpisie, który możecie przeczytać tu: Sposoby na darmowe konwersacje z języka angielskiego, podałam już wam kiedyś kilka pomysłów na darmowe konwersacje, często nawet bez wychodzenia z domu. Dziś chciałam wam zaproponować coś nieco innego. Ponieważ mieszkam w Warszawie już ponad 10 lat i odkryłam kilka miejsc, w których można ciekawie spędzić czas i jednocześnie poobcować z językiem angielskim, postanowiłam się nimi z wami podzielić. Oto one:

 

1)Warsaw Social

Grupa na Facebooku skierowana przede wszystkim do obcokrajowców mieszkających w Warszawie, ale każdy jest tam mile widziany. Jest to kopalnia wiedzy o najróżniejszych spotkaniach, na niektóre obowiązują zapisy, na inne wystarczy po prostu przyjść. Wydarzenia to, oprócz zwykłych spotkań towarzyskich, spotkania z grami (planszowymi i nie tylko), quizy, wymiana językowa, wspólne uprawianie sportu, lekcje tańca połączone z imprezą, karaoke, speed dating, a nawet spotkania, na których można poznać partnerów biznesowych. Do wyboru, do koloru, i oczywiście wszystko w języku angielskim.

2)Toastmasters

Międzynarodowa organizacja edukacyjna non-profit, której celem jest m. in. kształcenie i rozwijanie umiejętności z zakresu komunikacji i przemawiania publicznego. O co w tym tak naprawdę chodzi w praktyce?

Każde spotkanie Toastmasters składa się z kilku głównych elementów:

  • prezentacji przygotowanych przez uczestników na wybrany temat,
  • ich oceny przez innych uczestników spotkania (np. czy przemawiający zmieścił się w czasie, czy zdania były poprawne gramatycznie, czy nie używał niepotrzebnych przerywników, jaka była jego postawa i mowa ciała, czy prezentacja była ciekawa i dobrze przygotowana pod względem merytorycznym)
  • „gorących pytań” czyli improwizowanych odpowiedzi na pytania przez chętnych uczestników.

No dobrze, ale co ma to wspólnego z językiem angielskim? Większość klubów w Warszawie jest prowadzona w języku polskim, jednak są też 2 kluby anglojęzyczne:

Jest to więc niepowtarzalna okazja, żeby poćwiczyć umiejętność przemawiania po angielsku, ale też poznać nowych ludzi i z nimi w tym języku porozmawiać. Zachęcam do przekonania się jak to wygląda na własnej skórze, pierwsze 3 razy można przyjść jako gość i po prostu poobserwować, nikt nie będzie wymagał od nas żadnej przemowy.

3)National Theatre Live

Wspólny projekt Multikina oraz British Council, dzięki którym możemy obejrzeć nagrania spektakli z brytyjskich teatrów na wielkim ekranie. W repertuarze możemy zobaczyć zarówno klasyki takie jak jak Frankenstein lub Hamlet, ale też sztuki bardziej współczesne np. Allelujah! Allana Benneta. Na zachętę powiem tylko, że oprócz możliwości posłuchania pięknego brytyjskiego akcentu mamy w pakiecie znakomitych aktorów takich jak np. Benedict Cumberbatch. Tu sprawdzisz Repertuar.

4)Teatr improwizowany i stand-upy

Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o jednych ze swoich ulubionych miejsc na mapie Warszawy: Resort Komedii oraz Klub Komediowy. Specjalizują się one w spektaklach improwizowanych oraz wydarzeniach typu stand-up czy open mike. Często możemy tam znaleźć wydarzenia w języku angielskim, które, nawet jeśli nie występują w nich native speakerzy, są znakomite. W tym momencie niestety nie ma w repertuarze żadnych wydarzeń w języku obcym, ale stay tuned, na pewno się pojawią.

 

A czy wy macie jakieś pomysły na ciekawe spędzanie czasu mając jednocześnie kontakt z językiem obcym?

Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielicie się nimi w komentarzach 😊

2 komentarze do „Jak spędzić czas w Warszawie jednocześnie szlifując swój angielski ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *